באמת, למי איכפת מהאמת

ביום א' הקרוב, יתקיים אירוע בחנות הספרים האהובה עלי – תולעת ספרים.  אני לא אבוא לאירוע, שאת תוכנו אינני מעוניינת לחשוף כאן, כי הוא מעלה בי כאב גדול.  כאב של השתקה אלימה.

לצד האירוע ה"תרבותי" הזה, יתקיים אירוע אלטרנטיבי המתעניין באמת, ככל שתהיה סובייקטיבית.  באירוע האלטרנטיבי יוקראו טקסטים העוסקים בהטרדות מיניות.

הרקע: לאחר שהגישה תלונה במשטרה על אונס, קיבלה אשכר אלדן כהן תשובה כי חוק ההתיישנות חל על התלונה שלה ולכן נסגר התיק.  נשים נוספות אשר העידו בכתבת תחקיר טלוויזיונית  כי אותו הגבר פגע בהן מינית, מילולית ופיזית לא זכו למענה – על אף שחוק ההתיישנות במקרים שלהן לא תקף. (אני יודעת, עכשיו תגידו, למה הן לא הלכו למשטרה?…רגע, תיכף תבינו הכול.).  והגבר הזה, קיבל במה "עיתונאית" לכתב הגנה רצוף שקרים, לכל הפחות במה שכתב עלי אישית, ולכבודו ממשיכים להתקיים אירועים תרבותיים, כמו האירוע בחנות הספרים האהובה.  הוא, מיותר לומר, אפילו לא הוזמן לחקירה. כי יש התיישנות, כבר אמרתי? כן.  מעניין לעומת זאת, איך עורכי דינו לא הצליחו להוריד מהאינטרנט את הכתבה הנ"ל אשר שודרה בערוץ 10.

בכל מקרה, בחזרה לעיניינו, במכתב לחנות תולעת ספרים ביקשה המתלוננת לשקול שנית את קיום האירוע.  בסוף המכתב, עליו חתמו כבר למעלה משישים איש ואישה כתוב:  במידה וקפה תולעת ספרים  יבחר לתת יד לאירוע …. כאילו לא היו דברים מעולם, הוא נותן בכך יד  לפשע של פגיעה בנשים ביזוין והשתקתן, כל פעילות תרבותית אחרת  וכל פעילות למען זכויות נשים במקום זה תהיה צינית ותהווה לעג לרש….לידיעתכם , אנו מתכננות ומתכננים  לערוך פעילות מחאה בסמוך לתולעת ספרים במקביל לקיומו של האירוע הנ"ל  בשם : מוציאות את האמת לאור אומרות ואומרים שירה במחאה על אלימות מינית.   וידוי של מוטרדת סדרתית יוקרא שם גם.

בעידן שבו שולטים ה"נראטיבים", ו"האמת" נתפסת כיחסית, אין פלא שבנות ונשים, כמו אני  וחברותיי, מרגישות ב – LOOP  חוקי/פטריארכלי: מצד אחד מסבירים לנו שאם הותקפנו אנו חייבות להתלונן במשטרה ולפעול פלילית נגד התוקף – אחרת לא ניתן להאמין לדברינו.  מצד שני, כאשר אנו כן מתלוננות, צפויה לנו במקרה הטוב (לא במקרים בהם אנו נדחות כתוצאה מאי עניין לציבור, צו איסור פרסום, חוסר ראיות וכיו"ב) סחבת של שנים ארוכות, אופציה של עסקאות טיעון מפוקפקות, טיעוני התיישנות, השהיית גזר הדין ועוד.  מצד שלישי, כאשר אנחנו מספרות את סיפור הפגיעה בנו אנחנו מוזהרות על ידי איומים בתביעת דיבה. כך אנחנו מושתקות שוב ושוב  – ואז כאשר אנחנו מתנגדות, לא מבינים מדוע כי…

מצד אחד מסבירים לנו שאם הותקפנו אנו חייבות להתלונן במשטרה ולפעול פלילית נגד לא ניתן להאמין לדברינו.

מצד שני, כאשר אנו כן מתלוננות, צפויה לנו במקרה הטוב (לא במקרים בהם אנו נדחות כתוצאה מאי עניין לציבור, צו איסור פרסום, חוסר ראיות וכיו"ב) סחבת של שנים ארוכות, אופציה של עסקאות טיעון מפוקפקות, טיעוני התיישנות, השהיית גזר הדין ועוד.

מצד שלישי, כאשר אנחנו מספרות את סיפור הפגיעה בנו אנחנו מוזהרות על ידי איומים בתביעת דיבה.

כך אנחנו מושתקות שוב ושוב  – ואז כאשר אנחנו מתנגדות
לא מבינים מדוע כי….

זה הוא LOOP ואין אמת ויש אפלה ויש אפליה גם של נשים במדינת ישראל שנת 2011.

אז יש מקום ליזום אירוע תרבותי בנושא הטרדות מיניות, הכחשה והשתקת נשים בחנות הספרים ובית הקפה תולעת ספרים בהקדם ותודה אישית לדורית אברמוביץ שמאירה לנו את המציאות בהרבה אמת.

Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

תגובות

Trackbacks

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: