לאפרת ומאיר פריילמן שלום

אנחנו לא מכירים, אבל לצד התמונה הזו היום בפייסבוק תחת השם הנ"ל, בעמוד אירוע של שוברים שתיקה אמש, היה כתוב: בשעה 19:00 ייערך במרכז "נא לגעת", רציף העלייה השנייה, נמל יפו מפגש של קבוצת שמאלנים קיצונים מ"שוברים שתיקה" שבו יפרסמו עדויות של חיילים שלחמו באוייב הערבי ביו"ש, וזאת בכדי לנגח את חיילי צה"ל ואת הצבא. לוחמי ציון לא מתכוונים לשבת ולהביט מהצד. כל פעילי תל אביב ותושבי מרכז והאיזור מתבקשים להגיע עם דגלי ישראל למקום.שמחה ברוקס,תרכז את כול החל משעה 18:30.אנא אשרו הגעה בקיר של לוחמי ציון. אשריכם ישראל!

לצערי, לא הייתי שם אמש, אבל לאחר שקראתי את המילים האלה לגבי האירוע בו ייחשפו חיילים לשעבר את סיפוריהם האישים לציבור, בהנחיית מירון רפפורט, אני חייבת לומר לכם כמה מילים:

אני רוצה לספר לכם שאבי ואמי אשר השתתפו בקרבות של חטיבת הנגב של הפלמ"ח ב – 1948   ובזכותם יש לכם ולי מדינה, איבדו הרבה מחבריהם וגם יצא להם לפגוע באוכלוסייה אזרחית.  שישים ושלוש שנים מאוחר יותר, רק היום, אני יודעת לומר שלו היה להם בתחילת שנות החמישים (של המאה הקודמת) ארגון כמו שוברים שתיקה, הם היו בוודאי אנשים יותר שמחים ובריאים. אם לא מדברים על טראומות, הן מתעצמות, עוברות לדור הבא. כנאמר: " אָבוֹת אָכְלוּ בּסֶר, וְשִׁנֵּי בָּנִים תִּקְהֶינָה", וכך גם יש פחות ופחות נערים ונערות שמוכנים להילחם מלחמות חסרות טעם כמו זו שמתנהלת בשטחים הכבושים.  אל לכם לקחת זכות בסיסית מבחורים ובחורות שלחמו ואיבדו את חבריהם ואת תום לבם להביע את מה שהם צריכים להביע. פומבי.

וגם, אני ממליצה לכם להחליף את התמונה שמייצגת אתכם, לכאורה, באינטרנט.  להחליף לתמונה ללא התינוקת; רצוי לחכות לגיל שבו תוכל לומר מה היא רוצה או מסכימה מבחינת שימוש בתמונה שלה.

בברכה, יולי

וגם, מכיוון שנראה לכם ששוברים שתיקה הם גייס חמישי הפועל נגד רעיונות שאתם מאמינים בהם, ממליצה לכם לקרוא את אסתי סגל ולתת לנושא מחשבה שנייה.

Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

תגובות

 • דודו פלמה  On 18 במאי 2011 at 15:43

  יולי, נדמה לי שמצד אחד אסור להפסיק לדבר בשפת השלום לאנשי ה"תג מחיר", מצד שני די ברור שהם בלתי נגיעים לארגומנטים שאנחנו מעלים. ואחרי די הרבה מפגשים עם אנשים כמו אפרת ומאיר (ואני יודע שיש בכך הכללה במילה "אנשים כמו") הגעתי למסקנה שהבעיה כנראה בכך שמפרידה בינינו שפה משותפת.

  ועם זאת אסור לוותר ולהמשיך לדבר אליהם אולי בסוף, לגמרי במקרה הם יבינו.

  אהבתי

  • Yulie Cohen  On 18 במאי 2011 at 18:16

   דודו תודה. אני החלטתי לא לוותר על הניסיון ואני מחפשת הזדמנויות בדרך כלל בניסיון לפתוח את הלב… מי יודע, כמו שאתה אומר, יום אחד, אולי יהיה מי שיקשיב.

   אהבתי

 • ציפי  On 18 במאי 2011 at 16:55

  רצוי שגם את לא תעלי את התמונה עם התינוקת. את עושה בדיוק אבל בדיוק מה שאת טוענת שהם עושים.

  אהבתי

  • Yulie Cohen  On 18 במאי 2011 at 18:19

   את יודעת מה ציפי, מכיוון שיש בדבריך גם אמת, יש לי רעיון: את תכתבי להורים דרך הלינק של התגובה שלהם:
   http://www.facebook.com/event.php?eid=169064779818900
   שאת ממליצה להם לשנות את התמונה איתה הם משתמשים לצורך הודעות של ארגון לוחמי ציון ואחרי שהם יורידו, אני אטשטש את תמונת התינוקת.

   אהבתי

 • גולדבלט משה  On 18 במאי 2011 at 17:17

  דור תש"ח למזלנו לא היה צריך להימדד על פי הקריטריונים שנוהגים כיום אך ורק ביחס לחיילי צה"ל -לא ביחס לשום צבא אחר. שוברים שתיקה הוא ארגון הממומן על ידי גורמים זרים ששאלת מוסריות דרכי הפעולה של צה"ל מעניינת אותם כקליפת השום-מדובר בשת"פ בוגדני עם גורמים זרים עוינים על מנת לסרס את יכולת הפעולה של צה"ל ,להציבו במצב של התגוננות מתמדת וכל זאת בעת שכוחו נדרש להגן עלינו מול כוחות המבקשים להשמידנו במובן הפשוט הברוטלי של המילה. הגיע הזמן להוריד את כל הכפפות במאבק בארגון זה ובדומיו ובתומכיו ואוהדיו.אם לרגע אחד תחלש ידנו במאבק הזה נגזר גורלנו למות-אישית איני רואה במפגיני הארגון ברי שיח או ברי פלוגתא. אני רואה בהם אויבים במובן הפשוט והרצחני של המילה

  אהבתי

 • Yulie Cohen  On 18 במאי 2011 at 18:23

  משה, אתה ואני כמובן, לא מסכימים בכמה וכמה נושאים.

  בעיקר אני מאמינה שרוב בני האדם הם ברי שיח.

  אהבתי

 • דניאל  On 18 במאי 2011 at 18:30

  זו ארץ חפשית. ולכל אחד מותר לעשות מה שמישהו אחר חושב שמותר לו לעשות. צריך להזהר, כולנו, שמאל וימין. מחר מישהו יגבה תג מחיר מההתנחלויות שהפילו עלינו צרה גדולה ומחרתיים מישהו יחרים אנשי שמאל שמחרימים את ישראל ופגעים בפרנסתי ויפגע במחייתם ןבפרנסתם.

  באשר ל:"וגם יצא להם לפגוע באוכלוסייה אזרחית. שישים ושלוש שנים מאוחר יותר, רק היום, אני יודעת לומר שלו היה להם בתחילת שנות החמישים (של המאה הקודמת) ארגון כמו שוברים שתיקה, הם היו בוודאי אנשים יותר שמחים ובריאים".
  על נבואות לאחור וקדימה עם "בודאי" נאמרו דברים רבים. במקום "בודאי" רצוי "ייתכן". ל"פגוע" זו מילה מכובסת. כזכור הם אלו שניקו במלחמה רווית דם, לא כסיפורי הנוכלים על ניקוי אתני, את הנגב והשפלה מלוחמים ערביים, פלשטינים, מצרים ופולשים זרים אחרים, פושעים שלא היה להם מה לעשות כאן ובטח לא להרוג ביהודים. ראה חירבת חיזעה =חירבת מאחז. וכתוצאה הביאו על הערבים את מה שהם התחילו לעשות ליהודים ומילאו את מחנות הפליטים בעזה. זה 6.000 קרבנות יהודיים מתוך 600.000 . אם הם לא היו עושים זאת יש סיכוי סביר שאת ואני לא היינו קימים היום. גם ייתכן, בהחלט, שאם גם שוברי שתיקה וגם מטורפי הימין המתנחל היו קיימים אז והיו נוהגים אז כהיום אזי מדינת ישראל לא הייתה קיימת. לא ודאי, ייתכן !

  אהבתי

 • גולדבלט משה  On 18 במאי 2011 at 19:23

  יש להבחין בין חיילים הרואים מעשים שלא ייעשו ומעידים-בעיקר היכן שצריך על כך, לבין ארגון שהתאגד כחברה בע"מ,מסיבות ברורות, הממומן כולו על ידי קרנות לא תמימות-לרבות מדינות זרות ששם לו למטרה להציג את צה"ל באור השלילי ביותר תוך העמדת פנים של חשיפה-אני את התמימות כבר איבדתי מזמן ולמדתי לזהות ארגונים עויינים המתחפשים לארגוני זכויות וכיו"ב.

  באסתי סגל בכווונתי בעתיד לטפל בנפרד כי אצלה הדברים שברו כל שיא שלילי שהכרתי ויש לי קצת ניסיון-נדמה לי שאפילו הפלשתינאים בתעמולה השקרית ביותר שלהם לא חצו את הקווים שהיא חצתה. צה"ל יורה על מנת להרחיק פלשתינאים מהגדר כדי למנוע הנחת מטענים-זה רק בגלל שלחיילים פשוט מתחשק לרצוח ונמאס להם לירות על קרטונים. מפגינה נפטרה או לא משאיפת גז מדמיע-זה כמובן רצח בדם קר-אפילו בצלם לא טען זאת. יש לי עוד כמה וכמה דוגמאות . אכן הגיע הזמו לשבור שתיקה ולהפסיק חלהעמיד פנים שאנחנו מנהלים דיון תרבותי-מצטער אם אסתי סגל היא הדגמא שלך אז זו ההוכחה הטובה ביותר שלי מדוע אין לראות בה ובשכמותה ברי שיח אלא אויבים.

  אהבתי

  • אדם  On 18 במאי 2011 at 19:57

   משה, למה בעצם אתה מתכוון כשאתה מציע "להוריד את הכפפות" במאבק ב"שוברים שתיקה", ואנשים אחרים, בני אדם בדיוק כמוך, שכותבים ומדברים את דעתם ונסיונם ואינם עוברים על החוק בשום פנים ואופן? האם אתה באמת מאמין שכדאי לומר שהמאבק שלך אתם הוא מאבק לחיים ולמוות עם אויב רצחני? לא נראה לך שבעשותך כך אתה דוחף את השיח הדמוקרטי לכוון אלים? לדעתי אתה עושה משהו מסוכן ביותר. אתה איש נבון, אולי ראוי שתחזור בך ולו גם במעט?

   אהבתי

 • גולדבלט משה  On 19 במאי 2011 at 6:22

  להוריד את הכפפות פירושו א. לחוקק חוק הגנה על כבוד הצבא כך שהוצאת לשון הרע גם על ארגנים מסוימים כמו הצבא תיחשב עבירה פלילית ועוולה אזרחית-להבדיל ממסירת מידע אמין גלוי ובעל חשיבות ציבורית-זה יסיר את קללת העדויות האנונימיות ויביא לכך שעדויות רציניות יתבררו לגופן ויכחנו לפני שיפורסמו ב. לשלול כל אפשרות למימון זר מארגונים אלו -לא די רק בגילוי נאות אלא אנחנו חייבים לבהיות משוכנעים שמדובר בארגונים שאין מאחרויהם גורמים עוינים.ג סמכות להורות על פירוק כל ארגון שמפר באופן מתמיד את א וב

  אהבתי

  • אדם  On 19 במאי 2011 at 7:39

   אוקי. תשובה ענינית. אבל, בינתיים הנה האתגר שאני מציב לפניך: האם יש לך הוכחה של ממש שמבססת את האמירה הקשה שאמרת, ש"שוברים שתיקה" "הממומן כולו על ידי קרנות לא תמימות-לרבות מדינות זרות"? האם בידך הוכחה מהסוג שמשפטן מכובד כמוך ידרוש מעצמו לפני שיאשים ארגון במעשה שהוא רואה בחומרה כזאת שראוי שיהחשב עבירה פלילית שעלולה לגזור גורלנו למוות? אם כן, בוא והצג הוכחה זאת לפנינו. אם לא…לטעמי ראוי שתתנצל בפני "שוברים שתיקה" גם אם אין חוק נגד הוצאת לשון הרע על ארגון.

   אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: